Wierz w siebie i dąż do celu...
rozwiń menu boczne

ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI - KONKURS - więcej>
Zabranie PRZEDSTAWICIELI RADY RODZICÓW - Więcej>

Spacer po Krowodrzy 6 października 2018 godz. 10.00 -
Więcej>
ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO - WIĘCEJ w aktualnościach  >
Kacper Ćwiertnia
- II miejsce w Międzynarodowym Konkursie Baltie 2018!!! - WIĘCEJ>
MALOPOLSKI FESTIWAL PROGRAMOWANIA
- WIĘCEJ >


Nasze sukcesy - konkursy, olimpiady itp.


 

Z wielką przyjemnością informujemy, że uczniowie: Jakub Żurek, Wojciech Gawęda, Stanisław Mnich z klasy 3B uzyskali I miejsce w Krakowie reprezentując nasze miasto i szkołę w kolejnych zmaganiach dotyczących konkursu BEZPIECZEŃSTWA w RUCHU DROGOWYM. Warto wspomnieć, że ta zgrana grupa uzyskała pierwsze miejsce w poprzednim roku szkolnym. Rywalizacja była zacięta a na sukces złożyła się wiedza z wielu zakresów związanych z ruchem drogowym, praktycznymi umiejętnościami  i przepisami oraz pierwszą pomocą.
Jeszcze raz serdecznie gratulujemy!


Kacper Ćwiertnia z klasy 3B naszego Gimnazjum II miejsce w Międzynarodowym Konkursie Baltie 2018!!!
Zadaniem uczniów podczas konkursu jest rozwiązanie kliku problemów programistycznych.  Jednym z kryteriów oceny programu napisanego przez uczniów jest długość kodu programu i czas jego wykonania. Problematyka konkursu jest urozmaicona: uczniowie muszą wykazać się m.in. umiejętnością wyjścia z labiryntu, znalezienia w nim najkrótszej drogi, sortowania, znajomością stosowania instrukcji warunkowych, pętli for, while, nie obca im jest również rekurencja. Warto również wspomnieć, że w tej kategorii brało udział 4395 uczestników. Serdecznie gratulujemy! Więcej informacji - TUTAJ>  Relacja filmowa - TUTAJ>


Z wielką przyjemnością informujemy, że uczniowie naszej szkoły: Zuzanna Janeczek z klasy 7C oraz Paweł Raczkiewicz
z klasy 3A 
brali udział w finale IV Ogólnopolskiego Konkursu Literatury Fantasy "Źródła Marzeń" i obydwoje zajęli II miejsca, zostając laureatami! Gratulujemy bardzo serdecznie, zwłaszcza, że w konkursie wzięło udział 3009 uczniów z całej Polski!


Z przyjemnością informujemy, że dwie uczennice naszej szkoły zostały nagrodzone w wojewódzkim konkursie literacko-fotograficznym organizowanym przez Stowarzyszenie Polonistów (patronat honorowy -Urząd Miasta Krakowa) z okazji obchodów setnej rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę. Prace inspirowane były słowami wiersza Marka Grechuty „Gdy mnie zapytasz, czym jest Ojczyzna-odpowiem..” . Wręczenie nagród odbyło się w Urzędzie Miasta Krakowa 9 kwietnia br.
W czasie konferencji poświęconej edukacji obywatelskiej, której towarzyszyła wystawa prac laureatów.
W konkursie fotograficznym (kat. gimnazjum) I miejsce zdobyła JULIA MIAŚKIEWICZ (klasa 3b) za cykl zdjęć „Na końskim grzbiecie” ,a w konkursie literackim (kat. szkoła podstawowa) wyróżnienie otrzymała URSZULA KALĘBA (klasa 7e) za esej „Ojczyzna w wodzie zaklęta”. GRATULUJEMY!


Z radością informujemy, że dwoje uczniów naszej szkoły -  Zuzanna Janeczekj z klasy 7C oraz Paweł Raczkiewicz z klasy 3A - zostało finalistami IV Ogólnopolskiego Konkursu Literatury Fantasy "Źródła Marzeń". Gratulujemy i życzymy powodzenia w finale, który odbędzie się 21.04. w zamku w Baranowie Sandomierskim!W dniu 28 marca w Wojewódzkiej Bibliotece Publicznej odbyła się uroczysta gala finałowa „Małopolskiego  Konkursu Pięknego Czytania”.
Dwie uczennice naszej szkoły otrzymały wyróżnienia: w kategorii klas
V- VII- Maja Lamparska z klasy 7a oraz w kategorii klas gimnazjalnych
Izabela Krzyszkowska z klasy 3e. Konkurencja była ogromna, ponieważ
w etapie międzyszkolnym uczestniczyło aż 356 uczniów.
Naszym uczestniczkom udało się przejść  eliminacje z dużym sukcesem.

Serdecznie gratulujemy!   Więcej w naszej galerii FOTO - tutaj >

 


 

Mamy przyjemność poinformować, że Andrzej Wacławik został zakwalifikowany do II etapu zawodów informatycznych XII OIG, które odbędą się 10 marca 2018.   Więcej informacji na stronach www.talent.edu.pl  www.oig.edu.pl

 


 

 

Z przyjemnością informujemy o kolejnym sukcesie ucznia klasy 2G Pawła Piątkowskiego, który zajął drugie miejsce w Pucharze Makroregionu Południowego Karate Oyama w kategorii do 55 kg.
Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!
Więcej informacji TUTAJ >

 

 


Z radością informujemy o wynikach uczniów naszej szkoły w Krakowskim Turnieju Wiedzy o Mitologii i Antyku.
1. Test Wiedzy (szkoła podstawowa):
- III miejsce- Marta Muskus,.7E,
- V miejsce-Julia Nogieć, 7E
- V miejsce-Paweł Wójtowicz,.7E, 
- wyróżnienie-Zofia Taranczewska, 7D, Ewa Skrabala, 7A.
Test Wiedzy (gimnazjum):
- wyróżnienia - Maria Gubernat, 3A ,Maja Jurczyńska, 3A, Szymon Kapczyński, 2A, Anna Klempka,3F, Mikołaj Rozmus, 3B, Maciej Hadam, 2A.
 
2. Konkurs Recytatorski (szkoła podstawowa):
- II miejsce-Stanisław Lizoń, 7E,
- wyróżnienie-Wiktoria Szatkowska,7A..
Konkurs  Recytatorski (gimnazjum):
- wyróżnienie - Maria Gubernat, 3A.
 
3.Konkurs Literacki (szkoła podstawowa):
- wyróżnienie-Roksana Szczurek, 7C.
 
4.Konkurs Plastyczny (szkoła podstawowa):
- wyróżnienie-Natalia Kruba, 7a.
Konkurs Plastyczny (gimnazjum):
- Natalia Babiuch, 3A.
Wszystkim nagrodzonym serdecznie gratulujemy!

Osłabieni brakiem kilku podstawowych zawodników udaliśmy się na „Jesienny Turniej Sportowy w Piłce Nożnej Chłopców o Puchar Przewodniczącego Rady Dzielnicy VI” odbywający się na obiektach KS Bronowianka. W trakcie turnieju mieliśmy przyjemność zmierzyć się z Gimnazjum nr 18 oraz dwiema drużynami Gimnazjum 19 (klasy sportowe). Udało nam się zdobyć 2 miejsce, ale przez cały czas byliśmy bardzo blisko zwycięstwa w całym turnieju. Watro dodać, że gracz naszej drużyny Mateusz Ferenc został wybrany do najlepszej piątki zawodników całego turnieju.
Skład drużyny: Maksymilian Tatomir 2c, Szymon Mariott-Rybka 3d, Tomasz Antolak 3f, Michał Kurnik 3d, Hugo Połczyński 3a, Mateusz Ferenc 3e, Michał Doerre 2f, Kacper Ćwiertnia 3b, Maciej Jarosz 3d.

Wyniki:

Gimnazjum 16-Gimnazjum 18 6-0
Gimnazjum 16-Gimnazjum 19 II 2-1
Gimnazjum 16-Gimnazjum 19 I 2-6

Bramki dla naszej drużyny strzelali:
Połczyński, Mariett-Rybka, Kurnik dwie, Ferenc trzy, Ćwiertnia trzy
Opiekunem grupy był Pan Leszek Sawicki.


W dniu 18.10.2017 uczniowie naszej Szkoły wzięli udział w piłkarskim turnieju klas gimnazjalnych organizowanym przez WKS Wawel oraz II Gimnazjum Małopolskiego Centrum Edukacji w Krakowie. Nasi zawodnicy wygrali wszystkie mecze i bez straty punktu zostali zwycięzcami zawodów.
Wyniki meczów:
Gimnazjum nr 16-Gimnazjum nr 15 2-0
Gimnazjum nr 16-II Gimnazjum Małopolskiego Centrum Edukacji 3-2
Gimnazjum nr 16-Gimnazjum nr 18 3-0
Gimnazjum nr 16-Gimnazjum nr 19 1-0
Skład zwycięskiej drużyny:
Maksymilian Tatomir, Szymon Mariott-Rybka, Tomasz Antolak, Michał Kurnik, Hugo Połczyński, Konik Konrad, Leonard Barański, Mateusz Ferenc, Michał Doerre, Kamil Spałek.
Opiekunem grupy był Pan Leszek Sawicki. Gratulujemy !


 

 

Maja Rudka zdobywa brązowy medal Mistrzostw Europy Juniorów

W czeskim Slany pięknie wystartowała wychowanka krakowskiej Korony
i nasza uczennica ;). Maja Rudka wywalczyła brązowy medal Mistrzostw
Europy w boulderingu w kategorii Junior B. Więcej informacji tutaj>

 Z wielką przyjemnością informujemy, że uczeń klasy 1 G Paweł Piątkowski został wicemistrzem Polski w kategorii lekki kontakt na XXII Mistrzostwach Polski Polskiej Federacji Oyama Karate, które odbyły się w dniach 27-28 maja w Andrychowie.
Więcej informacji na stronie Oyama Karate - TUTAJ >

Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów! Więcej informacji.


Z satysfakcją informujemy, że uczniowie klasy 2 b - Zofia Krzciuk, Julia Miaśkiewicz Olga Piotrowicz, Olaf Chrzanowski,  Wojciech Miśkowicz i Iwo Szczepaniak (otrzymali wyróżnienia w V edycji projektu edukacyjnego „Kresy – polskie ziemie wschodnie w XX wieku”. Konkurs przeprowadzał Oddział Instytutu Pamięci Narodowej w Krakowie we współpracy z Uniwersytetem Papieskim im. Jana Pawła II w Krakowie oraz Centrum Dokumentacji Czynu Niepodległościowego w Krakowie.
Wyróżnionym serdecznie gratulujemy.Z przyjemnością informujemy, ze Jan Tarnawski z klasy 1B został zwycięzcą konkursu
„Zaprogramuj smoka” Scratch zorganizowany w ramach
Małopolskiego Festiwalu Programowania.

Opiekun naukowy P. Beata Chodacka. Serdecznie gratulujemy sukcesów.

 


 
W dniu 2 czerwca 2017 roku odbył się niestety po raz ostatni konkurs
MATEMATYKA W JĘZYKU ANGIELSKIM.

Uczniowie klasy 3B reprezentujący nasze gimnazjum drużynowo zdobyli I miejsce uzyskując 31,25/32 punkty.
Indywidualnie Krysia Gasińska i Mateusz Breitmeier I miejsce 32/32 punkty,
Michał Zarębski II miejsce 31/32 punkty,
Adam Kulczycki III miejsce 30/32 punkty.
Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów w szkołach ponadgimnazjalnych.


Z radością informujemy, że uczeń klasy 2 e, Michał Rycaj, został laureatem konkursu historycznego  „Prezydentowi Rzeczypospolitej … będę bezwzględnie posłuszny”. W 70. rocznicę śmierci Władysława Raczkiewicza Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej w latach 1939-1947, przeprowadzonego przez Oddział Instytutu Pamięci Narodowej na zlecenie Małopolskiego Kuratora Oświaty. Opiekunem naukowym była mgr Monika Pawica.Dzięki pracy laureata nasza szkoła wzbogaciła się o interesującą grę - „Puzzle edukacyjne. IV rozbiór Polski”, dostępne w bibliotece szkolnej.


 

 Z radością informujemy, że uczennica klasy 3A ADRIANNA  SERCZYK zdobyła I miejsce
w  Małopolskim Konkursie Języka Polskiego, uzyskując tytuł laureata.
SERDECZNIE GRATULUJEMY!

 


 

 

 Sukces Krysi Gasińskiej
Miło nam poinformować, że Krystyna Gasińska uczennica kl. 3B zdobyła tytuł laureata
XII OLIMPIADY MATEMATYCZNEJ JUNIORÓW w roku szkolnym 2016 / 2017.
Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.


W dniach od 14 – 17 marca 2017 roku odbył się ustny egzamin DSD  - Deutsches Sprach Diplom.
Wszyscy uczniowie klasy 3D zdali egzamin na poziomie B1.

Serdecznie gratulujemy tak wysokich wyników ;)


W dniu 17.02 odbyło się podsumowanie małopolskiego konkursu programowania: „Rysowanie przez losowanie”.

Nasi uczniowie Krystyna Gasińska i Michał Maj zdobyli wyróżnienie za program napisany w C++. Na wyrazy uznania komisji zasłużyły programy autorstwa Adama Kulczyckiego (C++) oraz Jadwigi Sternickiej (Java).

Relacja z wydarzenia dostępna tutaj >

 


Z wielką przyjemnością informujemy o kolejnym sportowym sukcesie Mai Rudki.
W zawodach  WUTEH CUP Mistrzostwa Polski 2016 – grupy juniorskie zdobyła pierwsze miejsce.
Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów. Więcej informacji znajdziesz tutaj >>>


17.03.2016 odbyła się XXV edycja Międzynarodowego Konkursu "KANGUR MATEMATYCZNY" Podsumowano wyniki konkursu i wręczono nagrody najlepszym. W naszej szkole są to:
Laureat – Bartosz Zbiegień kl. 2B
Bardzo dobre wyniki uzyskali: Mateusz Breitmeier 2B, Adam Kulczycki, Bartłomiej Wacławik 3B Wyróżnienie uzyskało 24 uczniów, wszystkim serdecznie gratulujemy.


 W Roku Sienkiewiczowskim uczniowie naszej szkoły wzięli udział w konkursach upamiętniających  pisarza organizowanych przez Wojewódzką Bibliotekę Publiczną i Stowarzyszenie Polonistów.
Miło nam poinformować, że Oskar Staszkiewicz ( kl.1G) za gazetkę pt. „LITERACKI KRAKÓW”- otrzymał I nagrodę w konkursie literackim
a Hanna Czubak (kl.3E)  za pracę „ Helena Kurcewiczówna” wyróżnienie w konkursie plastycznym pt. „Sienkiewicz z wyobraźni”.
W konkursie tym wzięła udział liczna grupa uczniów.  Wszystkie prace naszych uczniów (rysunki i gazetki) można podziwiać na wystawie
w Wojewódzkiej Bibliotece Publicznej. Zapraszamy do obejrzenia w wakacje!


Kuratoryjne konkursy przedmiotowe należą do najbardziej prestiżowych sprawdzianów umiejętności i wiedzy, w jakich mogą sprawdzić się uczniowie szkół gimnazjalnych. W bieżącym roku szkolnym, uczniowie Gimnazjum nr 16 w Krakowie zostali finalistami
Małopolskiego KURATORYJNEGO KONKURSU TEMATYCZNEGO Z INFORMATYKI
Składamy serdeczne gratulacje następującym uczestnikom.
Bartłomiej Wacławik – I  miejsce.
Marcin Kocot – III miejsce
Michał Maj - IX
Opiekunem naukowym uczniów jest P. Beata Chodacka, której serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.


Serdecznie gratulujemy odniesionych sukcesów w tegorocznej edycji Małopolskiego Konkursu Chemicznego. Uczniowie naszej szkoły:
Olga Szordykowska, Bartłomiej Wacławik, Anna Poznańska oraz Paweł Fitner (pierwsza trójka laureaci) zostali zaproszeni na warsztaty chemiczne cieszące się dużym zainteresowaniem organizowane przez V LO w Krakowie. Z tej okazji Dyrekcja V Liceum Ogólnokształcącego
w Krakowie wraz z gronem nauczycieli chemii pragnie pogratulować Dyrekcji Gimnazjum 16 w Krakowie, Gronu Pedagogicznemu
oraz Rodzicom wspaniałych osiągnięć dydaktycznych. 


 

Kolejny sukces Bartka Wacławika z klasy 3B !!!
Informujemy, iż Bartek został zwycięzcą X Olimpiady Informatycznej dla Gimnazjalistów.
To jest najwyższe zwycięstwo informatyczne w naszej szkole!!! Udział w Olimpiadzie Informatycznej Gimnazjalistów to nie tylko możliwość zdobycia cennych nagród czy uzyskania prestiżowego tytułu, ale również kolejny krok w kierunku zaprogramowania swojej przyszłości.
Od prawej na zdjęciu: prof. R. Szubartowski (prezes Stowarzyszenia "Talent", główny organizator olimpiady), Wiesław Kosakowski (dyrektor III LO
w Gdyni, gospodarz olimpiady), Monika Kończyk (pomorski kurator oświaty), Bartek (zwycięzca olimpiady), Michał Guć (prezydent miasta Gdyni), komandor dr hab. inż. Andrzej Żak (dyrektor katedry informatyki Akademii Marynarki Wojennej w Gdyni), Grzegorz Urgacz (członek komitetu olimpiady).
Serdecznie gratulujemy!


 


Miło nam poinformować o sukcesie Bartka Wacławika z klasy 3B i kolejnym zaszczytnym tytule laureata
w MAŁOPOLSKIM KONKURSIE KURATORYJNYM Z FIZYKI. Bartek w tym roku miał 100% we wszystkich etapach i obronione I miejsce z zeszłego roku. Serdecznie gratulujemy sukcesów!!! Opiekunem naukowym Bartka jest mgr Małgorzata Baster.


Miło nam poinformować o kolejnym sukcesie naszych  uczniów i zaszczytnych tytułach LAUREATÓW zdobytych
w MAŁOPOLSKIM KONKURSIE KURATORYJNYM Z MATEMATYKI. Na zdjęciu Marek Kotulski 3B, Krystyna Gasińska 2B i Bartek Wacławik 3B
(opiekunami uczniów są: P.Karolina Kołodziej oraz P.Anna Kuźma)
Bartek zajął I miejsce (100% punktów i obronione 1 miejsce z zeszłego roku) Marek i Krysia - 4 miejsce.
Serdecznie gratulujemy naszym matematycznym geniuszom ;)W roku szkolnym 2015/16 trzech uczniów naszej szkoły zostało Laureatami
Małopolskiego Konkursu Chemicznego. Na zdjęciu (od lewej)
Ania Poznańska(3c), Bartek Wacławik(3b)- dwukrotny laureat, Olga Szordygowska (3c) oraz Wicekurator Halina Cimer po wręczeniu nagród przed aulą Wydziału Chemii UJ. Serdecznie gratulujemy !!!


Dziękujemy i gratulujemy uczniom z grupy 2d2 , że jako jedyni  całą grupą
wzięli udział w II etapie konkursu „Die beste DSD Klasse…” i wywalczyli 6 miejsce!!!