Wierz w siebie i dąż do celu...
rozwiń menu boczne

Nasze sukcesy - konkursy, olimpiady itp.

 

 

 

Z radością informujemy, że w dnia 26.03.2019r. odbyło się uroczyste zakończenie Małopolskiego Konkursu Języka Angielskiego dla uczniów klas gimnazjalnych organizowanego przez Kuratorium Oświaty. Dyplom laureata został wręczony trzem uczennicom klasy 3A- Julii Pac, Evie Perżyło i Marii Garnek. Radość jest tym większa, że zwalnia on z trzeciej części egzaminu gimnazjalnego. Gratulacje odebrali również opiekunowie naukowi: P. Elżbieta Osmólska i P. Maciej Marczyk. Ponadto, 8 gimnazjalistów zostało wyróżnionych tytułem finalisty. Gratulacje dla wszystkich uczniów i ich nauczycieli języka angielskiego!

Zapraszamy na fotorelacje - TUTAJ >

 


Michał Gąsierkiewicz klasa 3B 3 miejsce w pucharze Europy Karate Oyama

Serdecznie gratulujemy sukcesów sportowych.


Jeśli hiszpański - to tylko u nas! Gratulacje!
Gratulujemy naszym uczniom i pp. Anecie Lepuckiej, Sylwii Szopie🏆 tak licznej ekipy w etapie rejonowym.
18 naszych uczniów na 27, którzy weszli do tego etapu!
Lista zakwalifikowanych uczniów:
1. Monika Adamczyk 3G
2. Magdalena Błyskosz 3E
3. Maciej Cebo 3G
4. Katarzyna Ciepiela 3G
5. Sara Gałan 3G
6. Maria Gonet 3E
7. Oliwia Kinzhuber 3G
8. Julia Leśniak 3G
9. Filip Litwa 3B
10. Sonia Męczyńska 3G
11. Julia Michalska 3G (najwyższy wynik w województwie!)‼️
12. Julia Pac 3A 13. Ignacy Peczkis 3B 14. Eva Perżyło 3A 15. Paweł Piątkowski 3G 16. Beata Serwatka 3G
17. Sylwia Szajowska 3G 18. Tymoteusz Szwech 3B


 

Z wielką przyjemnością informujemy, że uczniowie: Jakub Żurek, Wojciech Gawęda, Stanisław Mnich z klasy 3B uzyskali I miejsce w Krakowie reprezentując nasze miasto i szkołę w kolejnych zmaganiach dotyczących konkursu BEZPIECZEŃSTWA w RUCHU DROGOWYM. Warto wspomnieć, że ta zgrana grupa uzyskała pierwsze miejsce w poprzednim roku szkolnym. Rywalizacja była zacięta a na sukces złożyła się wiedza z wielu zakresów związanych z ruchem drogowym, praktycznymi umiejętnościami  i przepisami oraz pierwszą pomocą.
Jeszcze raz serdecznie gratulujemy!


Kacper Ćwiertnia z klasy 3B naszego Gimnazjum II miejsce w Międzynarodowym Konkursie Baltie 2018!!!
Zadaniem uczniów podczas konkursu jest rozwiązanie kliku problemów programistycznych.  Jednym z kryteriów oceny programu napisanego przez uczniów jest długość kodu programu i czas jego wykonania. Problematyka konkursu jest urozmaicona: uczniowie muszą wykazać się m.in. umiejętnością wyjścia z labiryntu, znalezienia w nim najkrótszej drogi, sortowania, znajomością stosowania instrukcji warunkowych, pętli for, while, nie obca im jest również rekurencja. Warto również wspomnieć, że w tej kategorii brało udział 4395 uczestników. Serdecznie gratulujemy! Więcej informacji - TUTAJ>  Relacja filmowa - TUTAJ>


Z wielką przyjemnością informujemy, że uczniowie naszej szkoły: Zuzanna Janeczek z klasy 7C oraz Paweł Raczkiewicz
z klasy 3A 
brali udział w finale IV Ogólnopolskiego Konkursu Literatury Fantasy "Źródła Marzeń" i obydwoje zajęli II miejsca, zostając laureatami! Gratulujemy bardzo serdecznie, zwłaszcza, że w konkursie wzięło udział 3009 uczniów z całej Polski!


Z przyjemnością informujemy, że dwie uczennice naszej szkoły zostały nagrodzone w wojewódzkim konkursie literacko-fotograficznym organizowanym przez Stowarzyszenie Polonistów (patronat honorowy -Urząd Miasta Krakowa) z okazji obchodów setnej rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę. Prace inspirowane były słowami wiersza Marka Grechuty „Gdy mnie zapytasz, czym jest Ojczyzna-odpowiem..” . Wręczenie nagród odbyło się w Urzędzie Miasta Krakowa 9 kwietnia br.
W czasie konferencji poświęconej edukacji obywatelskiej, której towarzyszyła wystawa prac laureatów.
W konkursie fotograficznym (kat. gimnazjum) I miejsce zdobyła JULIA MIAŚKIEWICZ (klasa 3b) za cykl zdjęć „Na końskim grzbiecie” ,a w konkursie literackim (kat. szkoła podstawowa) wyróżnienie otrzymała URSZULA KALĘBA (klasa 7e) za esej „Ojczyzna w wodzie zaklęta”. GRATULUJEMY!


Z radością informujemy, że dwoje uczniów naszej szkoły -  Zuzanna Janeczekj z klasy 7C oraz Paweł Raczkiewicz z klasy 3A - zostało finalistami IV Ogólnopolskiego Konkursu Literatury Fantasy "Źródła Marzeń". Gratulujemy i życzymy powodzenia w finale, który odbędzie się 21.04. w zamku w Baranowie Sandomierskim!W dniu 28 marca w Wojewódzkiej Bibliotece Publicznej odbyła się uroczysta gala finałowa „Małopolskiego  Konkursu Pięknego Czytania”.
Dwie uczennice naszej szkoły otrzymały wyróżnienia: w kategorii klas
V- VII- Maja Lamparska z klasy 7a oraz w kategorii klas gimnazjalnych
Izabela Krzyszkowska z klasy 3e. Konkurencja była ogromna, ponieważ
w etapie międzyszkolnym uczestniczyło aż 356 uczniów.
Naszym uczestniczkom udało się przejść  eliminacje z dużym sukcesem.

Serdecznie gratulujemy!   Więcej w naszej galerii FOTO - tutaj >

 


 

Mamy przyjemność poinformować, że Andrzej Wacławik został zakwalifikowany do II etapu zawodów informatycznych XII OIG, które odbędą się 10 marca 2018.   Więcej informacji na stronach www.talent.edu.pl  www.oig.edu.pl

 


 

 

Z przyjemnością informujemy o kolejnym sukcesie ucznia klasy 2G Pawła Piątkowskiego, który zajął drugie miejsce w Pucharze Makroregionu Południowego Karate Oyama w kategorii do 55 kg.
Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!
Więcej informacji TUTAJ >

 

 


Z radością informujemy o wynikach uczniów naszej szkoły w Krakowskim Turnieju Wiedzy o Mitologii i Antyku.
1. Test Wiedzy (szkoła podstawowa):
- III miejsce- Marta Muskus,.7E,
- V miejsce-Julia Nogieć, 7E
- V miejsce-Paweł Wójtowicz,.7E, 
- wyróżnienie-Zofia Taranczewska, 7D, Ewa Skrabala, 7A.
Test Wiedzy (gimnazjum):
- wyróżnienia - Maria Gubernat, 3A ,Maja Jurczyńska, 3A, Szymon Kapczyński, 2A, Anna Klempka,3F, Mikołaj Rozmus, 3B, Maciej Hadam, 2A.
 
2. Konkurs Recytatorski (szkoła podstawowa):
- II miejsce-Stanisław Lizoń, 7E,
- wyróżnienie-Wiktoria Szatkowska,7A..
Konkurs  Recytatorski (gimnazjum):
- wyróżnienie - Maria Gubernat, 3A.
 
3.Konkurs Literacki (szkoła podstawowa):
- wyróżnienie-Roksana Szczurek, 7C.
 
4.Konkurs Plastyczny (szkoła podstawowa):
- wyróżnienie-Natalia Kruba, 7a.
Konkurs Plastyczny (gimnazjum):
- Natalia Babiuch, 3A.
Wszystkim nagrodzonym serdecznie gratulujemy!

Osłabieni brakiem kilku podstawowych zawodników udaliśmy się na „Jesienny Turniej Sportowy w Piłce Nożnej Chłopców o Puchar Przewodniczącego Rady Dzielnicy VI” odbywający się na obiektach KS Bronowianka. W trakcie turnieju mieliśmy przyjemność zmierzyć się z Gimnazjum nr 18 oraz dwiema drużynami Gimnazjum 19 (klasy sportowe). Udało nam się zdobyć 2 miejsce, ale przez cały czas byliśmy bardzo blisko zwycięstwa w całym turnieju. Watro dodać, że gracz naszej drużyny Mateusz Ferenc został wybrany do najlepszej piątki zawodników całego turnieju.
Skład drużyny: Maksymilian Tatomir 2c, Szymon Mariott-Rybka 3d, Tomasz Antolak 3f, Michał Kurnik 3d, Hugo Połczyński 3a, Mateusz Ferenc 3e, Michał Doerre 2f, Kacper Ćwiertnia 3b, Maciej Jarosz 3d.

Wyniki:

Gimnazjum 16-Gimnazjum 18 6-0
Gimnazjum 16-Gimnazjum 19 II 2-1
Gimnazjum 16-Gimnazjum 19 I 2-6

Bramki dla naszej drużyny strzelali:
Połczyński, Mariett-Rybka, Kurnik dwie, Ferenc trzy, Ćwiertnia trzy
Opiekunem grupy był Pan Leszek Sawicki.


W dniu 18.10.2017 uczniowie naszej Szkoły wzięli udział w piłkarskim turnieju klas gimnazjalnych organizowanym przez WKS Wawel oraz II Gimnazjum Małopolskiego Centrum Edukacji w Krakowie. Nasi zawodnicy wygrali wszystkie mecze i bez straty punktu zostali zwycięzcami zawodów.
Wyniki meczów:
Gimnazjum nr 16-Gimnazjum nr 15 2-0
Gimnazjum nr 16-II Gimnazjum Małopolskiego Centrum Edukacji 3-2
Gimnazjum nr 16-Gimnazjum nr 18 3-0
Gimnazjum nr 16-Gimnazjum nr 19 1-0
Skład zwycięskiej drużyny:
Maksymilian Tatomir, Szymon Mariott-Rybka, Tomasz Antolak, Michał Kurnik, Hugo Połczyński, Konik Konrad, Leonard Barański, Mateusz Ferenc, Michał Doerre, Kamil Spałek.
Opiekunem grupy był Pan Leszek Sawicki. Gratulujemy !


 

 

Maja Rudka zdobywa brązowy medal Mistrzostw Europy Juniorów

W czeskim Slany pięknie wystartowała wychowanka krakowskiej Korony
i nasza uczennica ;). Maja Rudka wywalczyła brązowy medal Mistrzostw
Europy w boulderingu w kategorii Junior B. Więcej informacji tutaj>

 Z wielką przyjemnością informujemy, że uczeń klasy 1 G Paweł Piątkowski został wicemistrzem Polski w kategorii lekki kontakt na XXII Mistrzostwach Polski Polskiej Federacji Oyama Karate, które odbyły się w dniach 27-28 maja w Andrychowie.
Więcej informacji na stronie Oyama Karate - TUTAJ >

Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów! Więcej informacji.


Z satysfakcją informujemy, że uczniowie klasy 2 b - Zofia Krzciuk, Julia Miaśkiewicz Olga Piotrowicz, Olaf Chrzanowski,  Wojciech Miśkowicz i Iwo Szczepaniak (otrzymali wyróżnienia w V edycji projektu edukacyjnego „Kresy – polskie ziemie wschodnie w XX wieku”. Konkurs przeprowadzał Oddział Instytutu Pamięci Narodowej w Krakowie we współpracy z Uniwersytetem Papieskim im. Jana Pawła II w Krakowie oraz Centrum Dokumentacji Czynu Niepodległościowego w Krakowie.
Wyróżnionym serdecznie gratulujemy.Z przyjemnością informujemy, ze Jan Tarnawski z klasy 1B został zwycięzcą konkursu
„Zaprogramuj smoka” Scratch zorganizowany w ramach
Małopolskiego Festiwalu Programowania.

Opiekun naukowy P. Beata Chodacka. Serdecznie gratulujemy sukcesów.

 


 
W dniu 2 czerwca 2017 roku odbył się niestety po raz ostatni konkurs
MATEMATYKA W JĘZYKU ANGIELSKIM.

Uczniowie klasy 3B reprezentujący nasze gimnazjum drużynowo zdobyli I miejsce uzyskując 31,25/32 punkty.
Indywidualnie Krysia Gasińska i Mateusz Breitmeier I miejsce 32/32 punkty,
Michał Zarębski II miejsce 31/32 punkty,
Adam Kulczycki III miejsce 30/32 punkty.
Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów w szkołach ponadgimnazjalnych.


Z radością informujemy, że uczeń klasy 2 e, Michał Rycaj, został laureatem konkursu historycznego  „Prezydentowi Rzeczypospolitej … będę bezwzględnie posłuszny”. W 70. rocznicę śmierci Władysława Raczkiewicza Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej w latach 1939-1947, przeprowadzonego przez Oddział Instytutu Pamięci Narodowej na zlecenie Małopolskiego Kuratora Oświaty. Opiekunem naukowym była mgr Monika Pawica.Dzięki pracy laureata nasza szkoła wzbogaciła się o interesującą grę - „Puzzle edukacyjne. IV rozbiór Polski”, dostępne w bibliotece szkolnej.


 

 Z radością informujemy, że uczennica klasy 3A ADRIANNA  SERCZYK zdobyła I miejsce
w  Małopolskim Konkursie Języka Polskiego, uzyskując tytuł laureata.
SERDECZNIE GRATULUJEMY!

 


 

 

 Sukces Krysi Gasińskiej
Miło nam poinformować, że Krystyna Gasińska uczennica kl. 3B zdobyła tytuł laureata
XII OLIMPIADY MATEMATYCZNEJ JUNIORÓW w roku szkolnym 2016 / 2017.
Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.


W dniach od 14 – 17 marca 2017 roku odbył się ustny egzamin DSD  - Deutsches Sprach Diplom.
Wszyscy uczniowie klasy 3D zdali egzamin na poziomie B1.

Serdecznie gratulujemy tak wysokich wyników ;)


W dniu 17.02 odbyło się podsumowanie małopolskiego konkursu programowania: „Rysowanie przez losowanie”.

Nasi uczniowie Krystyna Gasińska i Michał Maj zdobyli wyróżnienie za program napisany w C++. Na wyrazy uznania komisji zasłużyły programy autorstwa Adama Kulczyckiego (C++) oraz Jadwigi Sternickiej (Java).

Relacja z wydarzenia dostępna tutaj >

 


Z wielką przyjemnością informujemy o kolejnym sportowym sukcesie Mai Rudki.
W zawodach  WUTEH CUP Mistrzostwa Polski 2016 – grupy juniorskie zdobyła pierwsze miejsce.
Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów. Więcej informacji znajdziesz tutaj >>>


17.03.2016 odbyła się XXV edycja Międzynarodowego Konkursu "KANGUR MATEMATYCZNY" Podsumowano wyniki konkursu i wręczono nagrody najlepszym. W naszej szkole są to:
Laureat – Bartosz Zbiegień kl. 2B
Bardzo dobre wyniki uzyskali: Mateusz Breitmeier 2B, Adam Kulczycki, Bartłomiej Wacławik 3B Wyróżnienie uzyskało 24 uczniów, wszystkim serdecznie gratulujemy.


 W Roku Sienkiewiczowskim uczniowie naszej szkoły wzięli udział w konkursach upamiętniających  pisarza organizowanych przez Wojewódzką Bibliotekę Publiczną i Stowarzyszenie Polonistów.
Miło nam poinformować, że Oskar Staszkiewicz ( kl.1G) za gazetkę pt. „LITERACKI KRAKÓW”- otrzymał I nagrodę w konkursie literackim
a Hanna Czubak (kl.3E)  za pracę „ Helena Kurcewiczówna” wyróżnienie w konkursie plastycznym pt. „Sienkiewicz z wyobraźni”.
W konkursie tym wzięła udział liczna grupa uczniów.  Wszystkie prace naszych uczniów (rysunki i gazetki) można podziwiać na wystawie
w Wojewódzkiej Bibliotece Publicznej. Zapraszamy do obejrzenia w wakacje!


Kuratoryjne konkursy przedmiotowe należą do najbardziej prestiżowych sprawdzianów umiejętności i wiedzy, w jakich mogą sprawdzić się uczniowie szkół gimnazjalnych. W bieżącym roku szkolnym, uczniowie Gimnazjum nr 16 w Krakowie zostali finalistami
Małopolskiego KURATORYJNEGO KONKURSU TEMATYCZNEGO Z INFORMATYKI
Składamy serdeczne gratulacje następującym uczestnikom.
Bartłomiej Wacławik – I  miejsce.
Marcin Kocot – III miejsce
Michał Maj - IX
Opiekunem naukowym uczniów jest P. Beata Chodacka, której serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.


Serdecznie gratulujemy odniesionych sukcesów w tegorocznej edycji Małopolskiego Konkursu Chemicznego. Uczniowie naszej szkoły:
Olga Szordykowska, Bartłomiej Wacławik, Anna Poznańska oraz Paweł Fitner (pierwsza trójka laureaci) zostali zaproszeni na warsztaty chemiczne cieszące się dużym zainteresowaniem organizowane przez V LO w Krakowie. Z tej okazji Dyrekcja V Liceum Ogólnokształcącego
w Krakowie wraz z gronem nauczycieli chemii pragnie pogratulować Dyrekcji Gimnazjum 16 w Krakowie, Gronu Pedagogicznemu
oraz Rodzicom wspaniałych osiągnięć dydaktycznych. 


 

Kolejny sukces Bartka Wacławika z klasy 3B !!!
Informujemy, iż Bartek został zwycięzcą X Olimpiady Informatycznej dla Gimnazjalistów.
To jest najwyższe zwycięstwo informatyczne w naszej szkole!!! Udział w Olimpiadzie Informatycznej Gimnazjalistów to nie tylko możliwość zdobycia cennych nagród czy uzyskania prestiżowego tytułu, ale również kolejny krok w kierunku zaprogramowania swojej przyszłości.
Od prawej na zdjęciu: prof. R. Szubartowski (prezes Stowarzyszenia "Talent", główny organizator olimpiady), Wiesław Kosakowski (dyrektor III LO
w Gdyni, gospodarz olimpiady), Monika Kończyk (pomorski kurator oświaty), Bartek (zwycięzca olimpiady), Michał Guć (prezydent miasta Gdyni), komandor dr hab. inż. Andrzej Żak (dyrektor katedry informatyki Akademii Marynarki Wojennej w Gdyni), Grzegorz Urgacz (członek komitetu olimpiady).
Serdecznie gratulujemy!


 


Miło nam poinformować o sukcesie Bartka Wacławika z klasy 3B i kolejnym zaszczytnym tytule laureata
w MAŁOPOLSKIM KONKURSIE KURATORYJNYM Z FIZYKI. Bartek w tym roku miał 100% we wszystkich etapach i obronione I miejsce z zeszłego roku. Serdecznie gratulujemy sukcesów!!! Opiekunem naukowym Bartka jest mgr Małgorzata Baster.


Miło nam poinformować o kolejnym sukcesie naszych  uczniów i zaszczytnych tytułach LAUREATÓW zdobytych
w MAŁOPOLSKIM KONKURSIE KURATORYJNYM Z MATEMATYKI. Na zdjęciu Marek Kotulski 3B, Krystyna Gasińska 2B i Bartek Wacławik 3B
(opiekunami uczniów są: P.Karolina Kołodziej oraz P.Anna Kuźma)
Bartek zajął I miejsce (100% punktów i obronione 1 miejsce z zeszłego roku) Marek i Krysia - 4 miejsce.
Serdecznie gratulujemy naszym matematycznym geniuszom ;)W roku szkolnym 2015/16 trzech uczniów naszej szkoły zostało Laureatami
Małopolskiego Konkursu Chemicznego. Na zdjęciu (od lewej)
Ania Poznańska(3c), Bartek Wacławik(3b)- dwukrotny laureat, Olga Szordygowska (3c) oraz Wicekurator Halina Cimer po wręczeniu nagród przed aulą Wydziału Chemii UJ. Serdecznie gratulujemy !!!


Dziękujemy i gratulujemy uczniom z grupy 2d2 , że jako jedyni  całą grupą
wzięli udział w II etapie konkursu „Die beste DSD Klasse…” i wywalczyli 6 miejsce!!!